Airfel Klima C5 Arızası

İklimlendirme cihazları her yerde kullanılan ve kullanımı daha da yaygınlaşacak olan teknolojik cihazlardan biridir. Sadece iş yeri ya da ev değil, toplantı salonlarından, kapalı yüzme havuzlarına kadar hemen her yerde kullanılıyor. Çünkü iklimlendirme cihazlarının işlevi sadece ortamı ısıtma ya da soğutmak değil. Aynı zamanda nefes alınabilir kalitede bir atmosfer oluşturmak da bu açıdan oldukça önemli.

Airfel Klima C5 Arızası

Airfel klimalar herhangi bir arıza ya da aksaklık yaşamış olduğu zaman kullanıcıları uyaran ve sorunun tam olarak ne olduğunu gösteren belirli arıza kodları gösterirler. Bu arıza kodları klimanın ön yüzündeki led ekranda yazar. Klimanın ön yüzünde C5 arızası yazıyorsa bu klimanın iç ünite termistöründe bir sorun olduğu anlamına gelir.

Termistör ısıya göre direncini değiştiren bir aparattır ve bu nedenle sıcaklığı ayarlamakta ki görevi oldukça önemlidir. Genelde termistör arızalarında klima ya çalışmaz ya da ısı ayarı konusunda istikrarsız davranır. Bu nedenle müdahale ederek düzeltilmesi gerekir.

Termistör arızalarında en çok karşılaşılan durum termistörün kısa devre yapmasıdır. Eğer termistör tamamen arızalanmadı ise değiştirmeye gerek kalmadan basit bir şekilde çözülür. Eğer termistör arızalı ise onarım yapılmaz ve yenisi ile değiştirilir.

Airfel klimaların C5 arıza kodu vermesi termistör kablo ya da bağlantılarında meydana gelen bir kopma ya da deformasyondan da kaynaklanabilir. Nispeten bu daha basit bir çözüm gerektirir, kabloları onararak ya da bağlantıları yaparak klimayı yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servis Altus Servis Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com Bulasikcozum.com Camasircozum.com