Airfel Klima Dış Ünite Çalışmıyor

Mobil olmayan klima türlerinde iki farklı ünite vardır. Bunlar iç ünite ve dış ünitedir. Klimanın çalışabilmesi için iki ünitenin de sorunsuz olarak çalışması gerekir. Eğer dış ünite çalışmıyorsa klima işlevini yerine getiremez. Peki, Dış ünite neden çalışmaz?

Airfel Klima Dış Ünite Çalışmıyor

  • En çok karşılaşılan arıza türü elektronik kart sorunudur. Elektronik kart, bütün komutları gönderen klimanın beyni olarak özetlenebilir. Dış ünite kartında ya da iç ünite kartında bir sorun olması çalışma komutunu da gönderememesine neden olacağı kartın değiştirilmesi gerekir.
  • Bir diğer önemli neden kablolarda meydana gelen bir kopma ya da deformasyondur. Özellikle dış ünite kablolarının dışarıda olması hava koşullarından etkilenmesine, kuşların koparmasına ya da diğer dış etkenlerden etkilenmesine neden olabiliyor. Bu nedenle kabloları kontrol etmekte fayda var.
  • Dış ünite aksamının donması da oldukça sık görülen sorunlardan biridir. Her ne kadar bunun için önlem almış olsanız da havanın aşırı soğuk olduğu zamanlarda bu donmanın önüne geçilemeyebilir.

Klimanın sorununu tam olarak tespit edebildikten sonra çözümü nispeten basittir. Eğer iç ünite elektronik kartında sorun varsa, ya da dış ünite elektronik kartında sorun varsa bu kartları değiştirmek yeterli olacaktır. Bu kartların tamiri genellikle mümkün olmadığı için yenileri ile değiştirilir.

Eğer elektronik bağlantılarında, kablolarda bir sorun varsa bunun için Airfel servis çağırmadan kendiniz de onarabilirsiniz. Kabloyu değiştirmek ya da onarmak yeterli olacaktır.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
Profilo Servis Altus Servis Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombi Arıza Çözümleri Beyaz Eşya Arıza Çözümleri Klima Arıza Çözümleri Bulasikcozum.com Camasircozum.com