Airfel Klima E13 Arıza Kodu

Airfel Klima E13 Arıza Kodu

Airfel klimaların modellerine göre hata kodları değişiklik gösterebilir. Fakat genel olarak hata kodları aynı ya da birbirine yakındır. Eğer Airfel Klimalarınızda E13 arıza kodu alıyorsanız bu çok yüksek ihtimalle Kompresör faz problemidir. Bu sorun genelde eski klimalarda ortaya çıkmaz. Çünkü eski klimaların elektronik yönü şimdikiler gibi ağır değildi. Daha çok mekanik ve analog olarak bir elektrik sistemi vardı. Bu da faz yönlerinin çok da önemli olmadığı anlamına geliyor. Fakat artık klimalar oldukça fazla elektronik aksama sahip ve faz sıralaması, yönü oldukça önemli.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ DİLEDİĞİNİZ ZAMAN ARAYABİLİRSİNİZ.
444 88 48

Airfel klimalarında ki E13 arıza kodu genellikle klimayı söküp taktıktan sonra vs. ortaya çıkar. Bunun nedeni ise faz sırasının doğru bir şekilde bağlanmamış olmasıdır. Yukarıda da dediğimiz gibi eski modellerde bu sıralama çok da önemli değildir, fakat yeni modellerde bunu kontrol eden bir kart bulunur ve bu kart fazların yanlış bağlanması durumunda klimanın çalışmasını engeller.

Eğer klimanın yerini değiştirdiyseniz, ya da söküp yeniden taktıysanız ve E13 hatası alıyorsanız yapmanız gereken şey klimanın üçlü sigorta kutusunu kontrol etmek olacaktır. Bu işlemi yaparken klimayı fişten çektiğinize emin olun. Sigortadan gelen fazların yerlerini değiştirip tekrar çalıştırdığınızda klima çalışacaktır.

Eğer fazların yerini değiştirmenize rağmen klima çalışmıyorsa muhtemelen elektronik kart hatasından kaynaklanan bir durum söz konusu olabilir. Bunun için servisi arayarak profesyonel bir yardım almanız gerekir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servis Altus Servis Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com Bulasikcozum.com Camasircozum.com