Airfel Klima E4 Arızası

Airfel klimaların modellerine göre farklılık gösterse de E4 hatası genellikle kompresörün aşırı ısınması ile ilgili bir sorundur. Kompresörün ısınması klimanın etkin bir şekilde çalışmamasına ya da hiç çalışmamasına neden olabilir. Bu nedenle E4 hata kodunu almış olduğunuzda Airfel teknik servisi aramanız gerekir. Çünkü bu sorun alanında uzman olmayan kişilerin çözebileceği bir sorun değildir.

Airfel Klima E4 Arızası

Airfel Klima E4 Arızası

Teknik servisi aramış olduğunuzda gelen ekip yerinde bir tespit yaparak sorunun tam olarak ne olduğunu çözümleyecektir. Kompresörün ısınmasına neden olacak olan etkenler kompresör arızası olabilir, sistem basıncında ki bir yanlışlık olabilir ya da bakır borular ile ilgili bir sıkıntı olabilir. Bunlardan bir tanesi ya da aynı anda birkaç tanesi de olabileceği için hepsinin kontrolü yapılmalıdır.

Gerekli kontroller yapıldıktan sonra arızalı olan bir parça tamir edilir ya da yenisi ile değiştirilir. Eğer sorun parçalardan kaynaklı değil de basınç farklılığından kaynaklı ise basınç düzenlemesi yapılarak da sorun çözülebilir.

Airfel klimalarda E4 hatası almanıza neden olabilecek bir diğer şey de elektronik kart arızasıdır. Herhangi bir sorun olmamasına rağmen yanlış yorumlanan sinyaller nedeni ile E4 arıza kodu gönderebilir. Eğer tüm kontroller yapılmasına rağmen herhangi bir sorun ile karşılaşılmadı ise elektronik kartın değişmesi gerekir. Çünkü bu hata kodlarını gönderen beyin elektronik karttır.

Kısaca özetlemek gerekirse klimanızdan E4 hatası aldığınızda müdahale etmeden teknik servisi aramak en mantıklı hareket olacaktır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servis Altus Servis Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com Bulasikcozum.com Camasircozum.com