Airfel Klima F1 Arızası

Airfel klimaların belirli arıza ya da aksaklık durumlarında belirli hata kodları vererek kullanıcılarını bilgilendirmesi oldukça işlevsel ve çözüm odaklıdır. Önemli olan bu hata kodlarının tam olarak hangi anlamlara geldiğini bilmektir. Hata kodlarının tam listesini klimanın kullanım kılavuzunda ya da Airfel resmi internet sitesinde bulabilirsiniz.

Airfel Klima F1 Arızası

Airfel klimalarının vermiş olduğu F1 arıza kodu genel olarak iç ortam sıcaklığını ölçen sensörün arızalanması durumunda ortaya çıkar. Klimalar mekanik bölümünden ziyade elektronik bölümü daha ağır olan komplike cihazlardır. Mekanik olan durumlara kolaylıkla müdahale edilebilirken, elektronik olan durumlara müdahale etmek belirli bir eğitim ve uzmanlaşma gerektirir.

Peki, Airfel klimaların iç ortam sıcaklık sensörünün arızalanmasına neden olan şey nedir? Büyük çoğunlukla F1 hata kodu alan klimalarda gördüğümüz sorun bu sensörün kısa devre yapmış olması ya da bağlantılarından birinin kopmuş olması durumudur. Eğer bu durumda müdahale edebilecek yetiye sahipseniz sensörü değiştirebilir ya da tamir edebilirsiniz. Ya da bağlantı ya da kablolarda bir kopma ya da deformasyon var ise kabloyu onarabilir ya da değiştirebilirsiniz.

Eğer teknik anlamda ki bilginiz zayıf ise hiç müdahale etmeden teknik servisi arayarak profesyonel yardım isteyebilirsiniz. Gelen ekip klimayı baştan aşağı inceleyerek bir sorun tespiti yapacaktır. Ayrıca ihtiyacı var ise klima bakımı da yaparak en düşük enerji ve en yüksek performans ile kullanabilirsiniz.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
Profilo Servis Altus Servis Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombi Arıza Çözümleri Beyaz Eşya Arıza Çözümleri Klima Arıza Çözümleri Bulasikcozum.com Camasircozum.com