Airfel Klima Isıtmıyor

Klimaların temel işlevi iklimlendirmektir ve bu iklimlendirme ısıtma, soğutma, ortamın hava değerlerini ayarlama gibi birçok farklı işleve sahiptir. Eğer klimanız bunlardan birini yapmıyorsa klimayı kullanmanın da bir mantığı kalmıyor. Bu nedenle klimanızın ısıtmama gibi durumlarını ciddiye alarak bir çözüm üretmeniz gerekir.

Airfel Klima Isıtmıyor

Airfel marka klimanız ısıtmıyorsa hemen Airfel servisi aramak yerine önce bazı basit kontrolleri yapmak gerekir. İlk olarak klimanızı 30 dereceye ayarlayıp güneş sembolüne getirdikten sonra çalıştırın. Bazı modellerde güneş sembolü yerine “Heat” yazabilir. Klimayı çalıştırdığınızda hemen devreye girmeyecektir. Önce dış ünite devreye girecek ve çalışmaya başlayacaktır. Yaklaşık olarak 5 dakika sonra da iç ünite devreye girmeye başlayarak sıcak üfleyecektir. Eğer üflemeye başlamadıysa ya da istenilen düzeyde üflemiyorsa o zaman bir sorun var demektir.

Eğer klima devreye giriyor fakat gereken süreden daha uzun sürede giriyorsa o zaman klimanın gazı azalmış olabilir. Eğer hiç devreye girmiyorsa gazı tamamen bitmiş olabilir. Bu nedenle gaz kontrolü yaparak sorunun o olup olmadığına bakabilirsiniz.

Eğer klimanın gazında herhangi bir sorun yok ise o zaman iç ünitenin filtreleri dolmuş ve tıkanmış olabilir. Bu filtreleri çıkarıp temizleyerek klimayı yeniden çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Ayrıca klimanın hava akımı da engellenmemelidir. Eğer klimanın önünde hava akımını engelleyen bir obje var ise bu objeyi kaldırmalı ya da klimanın yerini değiştirmeniz gerekir. Çünkü hava akımının engellenmesi de klimanın yeterince ısıtmamasına neden olabilir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servis Altus Servis Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com Bulasikcozum.com Camasircozum.com