Airfel Klima P7 Arızası

Ev tipi klimalar genellikle duvara sabitlenen ve iç ile dış olmak üzere iki üniteden oluşan cihazlardır. Bu tüm markalarda aynı şekildedir. Son zamanlarda çıkan klimaların hemen hepsinde bir led ekran bulunur ve bu led ekran klimanın durumu ya da ortamın durumu ile ilgili bilgi verir. Aynı şekilde klimada meydana gelen bir arızadan dolayı da hata kodlarını bu ekrandan verir.

Airfel Klima P7 Arızası

Airfel klimalarda modeller arası farklılıklar olsa da genellikle hata kodları aynı anlama gelir. Eğer Airfel klimanız P7 hatası veriyorsa bu dış ünitede ki deşarj sıcaklığının olması gerekenden çok daha yüksek olduğunun belirtisidir. İlla bir arıza olmayabilir fakat en azından bir arızanın ön habercisidir ve müdahale etmek gerekir.

Ev tipi klimaların iç ve dış ünitelerinin olmasının nedeni hava akışını sağlamaktır. Dış ünite içeride ki havayı dışarı atar ve dışarda ki temiz havayı odaya üfler. Bunu yaparken de klimanın içerisinde ki gaz sayesinde bu havayı ısıtır ya da soğutur. Bu nedenle dış ünite çok önemlidir.

Dış ünitenin sıcaklığının yüksek olmasının en önemli nedenlerinden biri dış üniteyi yanlış konumlandırmak olabilir. Dış ünite güneş görmeyen ve serin olan bir yerde olmalıdır. Aksi halde klimanın kullandığı enerji artmasına rağmen verimde bir düşüklük olur. Bu hem ısıtma, hem de soğutma işlemi için geçerlidir. Bu yüzden Airfel klimadan P7 arıza kodu aldığınızda Airfel servisi arayarak durumu bildirmeniz yerinde olacaktır.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
Profilo Servis Altus Servis Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombi Arıza Çözümleri Beyaz Eşya Arıza Çözümleri Klima Arıza Çözümleri Bulasikcozum.com Camasircozum.com