Airfel Klima Resetleme

Airfel Klima Resetleme

Elektronik olan her alet mutlaka bir aksaklık yaşar. Bu aksaklık durumunda da resetleme işlemi cihazın ayarlarını sıfırlayıp yeniden başlattığı için sorunu düzeltme ihtimali oldukça yüksektir. Fakat karşılaşılan her sorun ya da aksaklıkta resetleme işlemi yapmak da doğru bir hamle değildir. Bu nedenle klimanızı ne zaman resetleyeceğinizi iyi bilmek gerekir.

Her klimanın kendine özgü bazı davranış biçimleri vardır. Örneğin Airfel klimalar çalıştırıldıktan sonra hemen devreye girmez. İlk başta dış ünite çalışır, yaklaşık bir 3 ya da 5 dakika sonra iç ünite çalışmaya başlar. Bu bir sorun ya da arıza belirtisi değildir. Ayrıca sezona göre, bulunduğunuz ortamın havasına göre ve dışarıda ki iklime göre ısıtma ve soğutma süreleri uzayabilir, kısalabilir. Bu durumlarda klimanızı resetlemeye gerek yoktur. Peki, hangi durumlarda klimayı resetlemek gerekir?

  • Klima soğutmuyor ise,
  • Klima soğutmuyor ise,
  • Klimanın zaman ayarı gibi ek fonksiyonları çalışmıyor ise

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ DİLEDİĞİNİZ ZAMAN ARAYABİLİRSİNİZ.
444 88 48

klimayı resetleme işlemi yapılabilir. Resetlemenize rağmen bu sorunlar hala devam ediyorsa klimaya müdahalede bulunmadan Airfel teknik servisi arayarak profesyonel yardım alabilirsiniz. Bu yardımlardan önce de bazı basit kontrolleri yapmakta fayda var. Klimanın sigortası, elektrik gelip gelmemesi, kumanda pili, evin sigortasında klimaya bağlı olan sigorta anahtarı gibi kontrolleri yapılmalıdır.

Klima resetleme işlemi iseklimanın elektriği kesilerek yaklaşık 5 dakika beklemektir. Tekrar elektrik verildiğinde resetlenmiş olacaktır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servis Altus Servis Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com Bulasikcozum.com Camasircozum.com