Airfel Klima Soğuk Üflüyor

Airfel klima kullanıcılarının en fazla şikayet ettiği konulardan biri klima sıcak üfleme modunda olmasına rağmen soğuk üflemesi sorunudur. Bu sanıldığı şekilde bir arıza ya da sorun değildir. Klimanın çalışma prensibine uygun olan bu davranış biçimi birkaç farklı mantıklı sebep yüzünden bu şekilde davranır.

Airfel Klima Soğuk Üflüyor

Klimayı sıcak üfleme modunda çalıştırdığınızda yani Heat Pump modunda iken sürekli sıcak üflemesi beklenir. Fakat klima istediğiniz sıcaklığa ulaştığınızda ısıtmayı durdurarak daha fazla ısınmasını engeller. Bir süre sıcak üfler ve bir süre durur. Bu durma işleminde soğuk hava üflemesinin nedeni ise hem daha fazla ısınmasını engellemek, hem de ortamda ki havayı tazelemeye devam etmektir.

Heat Pump modunda soğuk üflemesinin bir diğer nedeni de havayı ortama eşit dağıtan plastik aparatların aşırı sıcak havadan etkilenmesidir. Plastikler erimesin ya da deforme olmasın diye klima arada soğuk hava üfleyerek ısınan plastiklerin tekrar soğumasını sağlar.

Bir diğer neden ise algı ile alakalıdır. Örneğin klimayı 44-48 dereceye ayarladınız. Klima ortam sıcaklığını sabit tutmak için ısıyı 35 dereceye düşürdüğünde bu size soğuk gelir. Fakat aslında sıcak havadır, tek farkı önce ki havdan daha az sıcaktır.

Eğer klimanız hiç sıcak hava üflemiyor ise o zaman bir sorundan bahsedilebilir. İşte o zaman teknik servisi arayarak uzman yardımı alabilirsiniz, kesinlikle klimaya kendiniz müdahale etmemelisiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servis Altus Servis Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com Bulasikcozum.com Camasircozum.com