Airfel Kombi Çalışıp Duruyor

Airfel Kombi Çalışıp Duruyor şikayeti havaların soğumasıyla birlikte kullanıcılar tarafından gelen şikayetlerin başında geliyor. Çünkü kombiler, ülke genelinde birçok evin ve işyerinin hem ısınmada hem de sıcak su kullanımında en büyük yardımcısı. Çalışmama gibi bir durumda insanların hayatlarının olumsuz etkilenmemesi işten bile değil. Bu yazımızda kombinizin neden çalışıp durmasından kısaca bahsedeceğiz.

Öncelikle Airfel Kombi Çalışıp Duruyor şikayetinin altında yatan birçok neden olabilir. Bu nedenlerin bazıları kullanıcı kaynaklı bazıları da kombi arızasından kaynaklanabilir. Bunları tek tek yazmak gerekirse;

  • Kombiniz devamlı olarak ateşleme yapmaya çalışıyorsa; iyonizasyon elektrodu alevi görmüyor olabilir. Bu da kombinizden verim alamamanıza neden olur.
  • Kombinizde bulunan iyonizasyon elektrodunda paslanma, kirlenme ya da oksitlenme meydana gelmiş olabilir. Oksitin giderilmesi ya da elektrodun temizlenmesi sorununuzu çözecektir. Ancak konu hakkında bilgi birikimine sahip değilseniz, buna kalkışmanız kesinlikle önerilmez.
  • Kombinin beyni olarak tabir edilen anakart ya da elektronik kart arızalanmış olabilir. Gelecek teknik servis ekibi duruma göre ya tamir yapacaktır, ya da parça değişimi yaparak sorunu çözecektir.
  • Gaz akışını kontrol eden parça yani gaz valfinde arıza meydana gelmiş olabilir.

Eğer sizin de Airfel Kombi Çalışıp Duruyor şikayetiniz varsa kullanıcı olarak yapabileceğiniz hiçbir şey yok.

Böyle bir sorunda yapmanız gerek tek şey; işin profesyonelleri olan Airfel servis ekibini çağırmanız olacaktır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servis Altus Servis Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com Bulasikcozum.com Camasircozum.com