Airfel Kombi CL Hatası

Kış mevsimi başta olmak üzere dört mevsimde de kombiler insan hayatını kolaylaştıran elektronik eşyaların başında gelir. Ancak her elektronik cihaz gibi kombiler de çeşitli nedenlerden dolayı arızalar verebilmektedir. Bu arızalar kimi zaman kullanıcı kaynaklı kimi zaman da kombinin kullanım ömrüne bağlı yaşanan arızalardır. Her ne sebepten olursa olsun bu arızaların hızlıca giderilmesi kullanıcının mağdur olmaması adına önemlidir.

Airfel kombi CL Hatası da bu hatalardan birisidir. Airfel Kombi CL Hatası, Airfel Digifel Condense model kombilerde görülen hata kodlarından birisidir. Kullanıcı bu hata ile karşılaştığında kombisini kullanamaz. Airfel Kombi CL Hatası’nı kısaca tanımlamak gerekirse; bu hata reküperatör yoğuşma suyunda sorun olduğu anlamına gelir.

Reküperatör yoğuşma suyu seviye sensörü, yoğuşma suyu algıladığında bu hata kodu yaşanır. Bu hata kodu ile karşılaşıldığında ilk olarak yoğuşma sifonunu ve yoğuşma suyu hortumunu kontrol etmek gerekir. Çünkü çeşitli nedenlerden dolayı horumda kırılma, çatlama ve ezilme gibi durumlar yaşanmış olabilir. Hortumda kırılma, çatlama ezilme gibi durumlar varsa müdahale edilmelidir. Bu kontrol ve müdahalenin servis ekiplerince yapılması gerekir.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
Profilo Servis Altus Servis Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombi Arıza Çözümleri Beyaz Eşya Arıza Çözümleri Klima Arıza Çözümleri Bulasikcozum.com Camasircozum.com