Airfel Kombi E2 Arızası Çözümü

Günümüzde insanların yaşadığı evlerin olmazsa olmazlarının başında doğalgazlı olması geliyor. Çünkü doğalgaz, kombi aracılığı ile insanlara başta ısınmak ve sıcak suya erişim kolaylığı olmak üzere birçok kolaylık sağlıyor. Fakat elektronik bir cihaz olan kombiler yer yer arızalar verebiliyor. Bu arızalar insanların günlük yaşamlarını aksatabilir. Kullanıcılar bu arızalar karşısında kimi zaman teknik servis ekibinden destek almak zorunda kalsa da bazen internet vasıtasıyla küçük bir araştırma yaparak birkaç işlemle bu arızları kendileri giderebiliyor.

Bu yazımızda kullancılar tarafından karşılaşılan Airfel Kombi E2 Arızası Çözümü ‘ne değineceğiz.

Öncelikle bu hatanın neyden kaynaklandığını bilmek için devir daim pompasını(sirkülasyon pompası) bilmek gerekir. Devir daim pompası, kombi sisteminde bulunan suyun dolaşımını sağlayan 220 volt elektrik ile çalışan mekanik bir parçadır.

Kazan içerisinde ısınan su tesisat içerisinde dolaşımı devir daim pompası ile sağlanmaktadır. Devir daim pompası kombi cihazında bulunan birçok parça ile yakından ilişkilidir. Kombinin elektronik kartından çıkan sinyal ile görevine başlayan devir daim pompası kombi ve petekler arasındaki suyun sürekli olarak hareket etmesini sağlamaktadır.

Fakat devirdaim pompasının arızalanması kombinizin aşırı ısınmasın neden olur. Bu durumda da Airfel Kombi E2 Arızası ile karşılaşılır. Böyle bir hata karşısında kullanıcı olarak hiçbir müdahalede bulunmamanız gerekir. En yakınınızda bulunan işinin uzmanı olan teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunmalısınız.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servis Altus Servis Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com Bulasikcozum.com Camasircozum.com