Airfel Kombi E4 Hatası

Eski tip kombiler arıza durumunda üzerinde yanan çeşitli renklerle yanan ledlerle kullanıcıya hata nedenini gösterse de, yeni nesil kombilerin üzerinde küçük bir led ekran bulunur. Bu küçük led ekranda yazan arıza kodu sayesinden sorunun kaynağına rahatlıkça inilir. Bu arada şunu da belirtmeden geçmeyelim; ekran üzerinde yazan her şey cihazınızın arızalı olduğu anlamına gelmez.

Bazen cihazınızın o anki çalışma durumunu size bildirir. Bunun için çıkan hata kodunu internette küçük bir arama yapmanız tavsiye edilir. Bu sayede teknik servis çağırmadan da böyle arızaların üstesinden gelebilirsiniz.

Örneğin; Airfel Kombi E4 Hatası

Mesela Airfel Kombi E4 Hatası ile karşılaşıyorsanız; bu, kalorifer devresi su basıncının yetersiz olduğu anlamına gelir. Panelin sağ tarafında yer alan bar göstergesini incelediğiniz taktirde, değerin 1 barın altında olduğunu görmüş olursunuz. Kombi tesisatınızdaki suyun yetersiz olduğunu belirten bu hata karşısında kombinize su basmak ve basıncı yükseltmeniz gerekmektedir.

Kombinizin sağ alt bölümünde yer alan siyah renkli doldurma musluğunu saat yönünün tersine çevirerek eş zamanlı olarak bar göstergesini takip etmeli ve basıncı 1.5 bar olana kadar yükseltmelisiniz. İşlem tamamlandıktan sonra, yani bar seviyesi olması gereken seviyeye (1.5) geldiğinde sorununuz düzelmiş olacaktır.

Fakat bunu eksiksiz olarak yaptığınız halde hala Airfel Kombi E4 Hatası ile karşılaşıyorsanız, size en yakın olan teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunmalısınız.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servis Altus Servis Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com Bulasikcozum.com Camasircozum.com