Airfel Kombi Işığı Yanıp Sönüyor

Airfel markası kombi açısından kendini oldukça kanıtlamış ve diğer kombi markaları arasından sıyrılmayı başarabilmiş bir kombi markasıdır. Fakat her beyaz eşyanın problemleri olabileceği gibi kış aylarında neredeyse gece gündüz çalışan bir elektronik eşyanın da bununla beraber arızaları getirebileceği gerçeği kaçınılmazdır.

Airfel markasına ait Ecofel KB1-24CE model hermetik kombilerde sık görülen ve kullanıcılarının da sürekli sorduğu sorunlardan biri de “airfel kombi ışığı yanıp sönüyor” arızasıdır. Bu arızayı kombinin hangi ışık rengi ve kod/resim ile verdiği çok önemlidir.

Eğer;

  • Yeşil led hızlı yanıp sönüyor, 2. kırmızı led yanıyorsa kapalı devre düşük su basınç arızası var demektir.
    Bu durumda 1.5 barın altına düşen basınçın barının yükseltilmesi ve bunun için de kombiye su basmak gereklidir. Bu işleme rağmen devam ediyorsa teknik servis ile iletişime geçilmesi önerilir.
  • Kontrol panelinde sadece 2.kırmızı led ışık yanıp sönüyorsa kombi ateş almıyor demektir ve bu yüzden,
    gaz kaçağı var mı yok mu diye kontrol edilir daha sonra gaz vanası açık ve kombi gaz alıyorsa teknik bir arızadan kaynaklı (kombi anakartı, gaz valfi ya da başka bir parçanın arızası) olabileceği için teknik bir servisten destek alınmalıdır.
  • Yeşil led ışık ve 2.kırmızı ışığın yanması emniyet termostatının kapanması gerektiğini arızasıdır.

Bu arıza kodu kombideki suyun aşırı ısındığı durumlarda oluşur. Bu durumda kullanıcı olarak kombinin su sıcaklık ayarının düşürülmesi ve en az 3 kaloriferin yandığından emin olunması gerekir.

Reset atıldıktan sonra da problem hala devam ediyorsa teknik servisle görüşülmesi önerilir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servis Altus Servis Baymak Servis Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com Bulasikcozum.com Camasircozum.com